לדרום מערב : לרכס סנסן

המסלול הזה מעורר שאלה קיומית: האם להתחיל גבוה ולסיים נמוך או להפך? אנחנו מציעים לצאת מדרך הפטרולים בנקודה הגבוהה ולסיים נמוך בחוות הסוסים.

מסלול זה מצוי בתוך שמורת טבע ויש להקפיד על הכללים המתחייבים!

המסלול מעגלי –כשישה ק"מ. מקצה רח' רכסים מגיעים לשער בגדר ובבקשתכם, יפתח השומר את השער (אפשר גם לזחול מתחת). זוהי דרך הפטרולים שנשארה כפי שהייתה. דרך זו יורדת לכיוון דרום מערב, עד ליד מושב אביעזר ורוגלית. לאחר כמה דקות, בולט מולנו הר סנסן הגבוה שבסביבה.

הדרך רחבה ונוחה - ללא עליות או ירידות ומזמנת לנו מראות אופייניים לאזורנו: עצי חורש ים תיכוני נמוכים וסבוכים שבהם עצי אלון מצוי, עצי אלה, חרוב ואחרים. איתם, שיחי הסירה הקוצנית, מרווה,אזוב וכמובן הפריחה העונתית המתחלפת.

אפשר לעלות בעלייה קצרה לפסגת ההר ולחורשה היפה בראשו, ולצפות על כל האזור. נראה מכאן את הר חברון, את הכפרים הערבים צוריף וג'בע ואת יישובי גוש עציון, נווה דניאל, מטעי כפר עציון, חלק מוואדי פוכין- עם בריכות ההשקיה של חקלאי הכפר המשמרים מורשת חקלאית קדומה, בית"ר עילית, ואם הראות טובה והקדמנו את השקיעה, נרחיק במערב עד השפלה ומישור החוף. 

הדרך חזרה משובשת מעט. מהשביל הראשי יוצא שביל צר ימינה בירידה תלולה. הדרך מעל לערוצו של נחל סנסן, כשממול נראות שכבות הסלע השונות בהן חרץ הנחל את מסלולו, כעין קיר המלווה את הערוץ. מימין לנו, בולט הר כתרון ולאחר כמה עיקולים, נראה את השכונה בצדו הצפון מזרחי.

מבט לחקלאות השלחין של ואדי פוכין והסביבה