ביטחון צור הדסה – החלטה תקדימית

הישג משמעותי מאוד לצור הדסה: לאחר מאמצים ודיונים רבים בכנסת, במועצה ובתקשורת, ובסיוע אדיר של ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת "כולנו",  התקבלה השבוע החלטה משותפת במשרד לביטחון הפנים ובמשרד הביטחון, לתת את המענה הביטחוני הראוי להגנה על היישוב. המשמעות: נושא הגדר ההיקפית והאמצעים הטכנולוגיים, שאנו מחכים לביצועם זמן כה רב, יוצאים לדרך.

שלומי מגנזי, יו"ר הוועד מסביר כי "האחריות הביטחונית ליישובי קו התפר בתוך גבולות ישראל היא בסמכות מג"ב, בעוד שביישובים שמחוץ לקו הירוק בסמכותו של צה"ל. היישוב שלנו, כיישוב קו תפר, נפל בין הכיסאות ולא קיבל את המענה הביטחוני הראוי. אף משרד לא לקח אחריות על נושא הגדר ההיקפית והאמצעים האלקטרוניים, לרבות תחזוקת הגדר הקיימת".

לדבריו, "ההחלטה שהתקבלה, לפיה תוחרג צור הדסה מההפרדה בין מג"ב לצה"ל, היא בהחלט בשורה רבת משמעות עבורנו, כאשר בפועל שני המשרדים לוקחים אחריות משותפת וניתן יהיה סוף-סוף להתחיל בהקמת מערך הביטחון ההיקפי הנדרש ליישוב. המעבר לשלב הביצועי ייקח עוד חודשים ספורים עד שנראה את העבודות בשטח ונייצר בטחון לתושבי הישוב בכלל ולתושבי הסנסן בפרט. 

חשוב להדגיש כי מערך הבטחון הנוכחי בתוך הישוב ביחד עם מערך הבטחון ההיקפי שיוקם ייצר מעטפת בטחון אופטימלית לישוב.

כמו כן, התניתי את המהלך כולו בשילוב של מהלך נוסף שיאפשר לפועלים בעלי אישורי עבודה כניסה לישוב דרך מעבר מיוחד, כך שנוכל לקלוט אותם בצורה מבוקרת- לקבל את בעלי האישורים בברכה ולסנן את אלו שאינם בעלי אישורי עבודה."

לסיום, ביקש שלומי מגנזי להודות במילים חמות ובאופן אישי לח"כ רועי פולקמן על הסיוע הרב והמחויבות לנושא, למ"מ ראש המועצה ניב ויזל ולמנהל מחלקת הביטחון במועצה יאיר אברהם, שתמכו וליוו את התהליך הממושך והמאומץ, שהביא לתוצאה המיוחלת. 

נוסיף ונעדכן בהמשך.