הגן הוקם בשנת 2013, ביוזמת משפחת יוחנן, לזכרה של יובל יוחנן ז"ל שנפטרה ממחלת הסרטן בגיל 17.

מאז ועד היום הגן גדל ומתפתח, שבילים, פרחים ועצים רבים נטעים בו לאורך השנים והוא הפך למוקד משיכה ובילוי לתושבי צור הדסה והסביבה ולמבקרים אחרים באזורנו.

 

 

בגן מוצבים ספסלים ושולחנות פיקניק, יש בו אזור למדורה ותנור אבן להכנת פיתות, נדנדות, 2 מבני גזיבו מעץ ונשקף ממנו נוף מקסים לפארק כולו.

כמו כן הוקמו השנה שני מבני דק עץ באדיבותם של גל סניור וגיא לוי מחברת "גיא ועץ" .

 

בחלקו הצפוני של הגן ובסמיכות לשדרות הרי יהודה משטח כושר וספורט רב תכליתי מאובזר ומואר סולרית, בכדי לאפשר פעילות ספורטיבית גם בשעות הערב והחשכה.

הגן ומתחם הפארק כולו מהווה מוקד משיכה גם לציפורי האזור במתחם הגן הוצבו שלטי מידע על הציפורים, כמו גם מתקני האכלה ושתיה לציפורים, מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות עם משקפת ובשקט בשקט ליהנות מתצפית על פעילות הציפורים בגן.

גן יובל הפך לפנינת חמד צבעונית ומקסימה בפארק ומושך אליו מבקרים רבים, את הגן תכנן האדריכל יוני ליכט, הגננות ותכנון הצמחייה המדהימה במקום נכרת. תרומתו בהתנדבות מלאה של איציק ברזני, אשר במשך שנים רבות פקד את הגן מדי שבוע בעבודה מקצועית, מסורה ונשמה גדולה. איציק ריכז איתו תושבים רבים מהישוב ויחדיו עבדו בהתנדבות מלאה ועשייה מבורכת זו ניכרת היטב.

בשנת 2017 התקבלה תרומה כספית  נדיבה מעיזבונו של מר מנשה לאופר ז"ל לנטיעת  עצי פרי וחורש לאורך שבילי הפארק ובפינות נוספות בו על מנת לעבות את עוצמת הטבע במקום. בינואר 2018 נפרשה מערכת השקיה והחלה נטיעה של מאות עצי פרי וחורש ברחבי הפארק.במהלך החודשים פברואר ומרץ 2018  נוספו  לפארק 100 עצי פרי ונוי בוגרים במגוון גדול- ביניהם- עצי אגוז מסוגים שונים, פרי הדר, תות פקיסטני, דובדבנים, תאנים, תפוחים ועוד.