הקהילה שלנו

 

חיים שכאלה: חיים בן שלמה - מנהל מועדון הוותיקים ביישוב

 

עם חיים דיברנו בעיצומם של סידורים אחרונים ליציאת קבוצת ותיקים מהיישוב לטיול ליוון. טיול נוסף מבין רבים, בארץ ובחו"ל, שאותם הוא מארגן לטובת חברי המועדון. אך זו רק טעימה ממפעל החיים שלקח על עצמו חיים מזה כעשור, בפרק החדש בחייו, לאחר היציאה לגמלאות מעבודה רבת שנים בשירות הציבורי – משרדי האוצר והקליטה.

 

מסתבר, שהאיש הזה, הרוח החיה מאחורי פעילות מועדון הוותיקים אצלנו, בהתנדבות מלאה, לא נח לרגע. מפגשים במועדון פעמיים עד שלוש בשבוע הכוללים הרצאות ושיחות על נושאים שוטפים, מלאכת כפיים, טיולים כאמור וכמה שיותר חווייתיים, יציאה משותפת להצגות ולמופעים, פעילויות  עם הילדים ובני הנוער ביישוב... והיד עוד נטויה ומלאה בעשייה. חיים, בצניעותו, מספר כי "מדובר בסך הכול בהיקף של חצי משרה", אבל בינינו – זה הרבה יותר מכך, ושוב יודגש: בהתנדבות מלאה.

 

אז כמה חברים יש במועדון ומהם אתגריו? חיים מספר שבמועדון יש כ-150 חברים והלוואי והוא היה יכול לצרף עוד חברים מהיישוב, אולם במתכונת הנוכחית ובתנאים הקיימים הדבר לא אפשרי. מבנה המועדון הקיים צר מלהכיל את המשתתפים ולמרות שלדבריו הובטח לו כבר לפני מספר שנים על-ידי המועצה האזורית שהמבנה יורחב – ההבטחה נותרה כהבטחה בלבד. "יש רצון, אבל אין תקציבים", הוא אומר בצער. יחד עם זאת, הוא מלא שבחים לתמיכה של הוועד ובהחלט  מציין, כי "בשנים האחרונות אני נהנה משיתוף פעולה מלא עם הוועד המקומי".

 

מגיע לחיים שנפרגן לו על עשייה שכולה נתינה ומודל להשראה בקהילה, פרגון שקיבל ביטוי גם על ידי חברי המועדון לרגל הגיעו לגיל גבורות – 80.  בהפתעה מוחלטת ארגנו לו החברים מסיבת יומולדת, שכללה בין השאר הרצאה מרגשת במיוחד, שהעביר בני גרניט- חבר הועד, אשר סקרה את מורשת הקרב שבו השתתף חיים במבצע קדש, כלוחם בגדוד צנחנים בפיקודו של רפול.

למסיבה אף נלוותה מוזיקה קלאסית החביבה על חיים, בנגינתו המופלאה של דוד צור- נגן חליל צד , תלמיד כיתה ו' בבית ספר המנגן "צורים", ותלמיד הקונסרבטוריון של צור הדסה.

 

ומה נאחל לחיים? הרבה בריאות, הרבה סיפוק והרבה שמחת חיים. לפחות בדבר אחד אנחנו רגועים: חיים, שביקש לפרוש מפעילותו במועדון לפני מספר חודשים, חזר בו בלחץ החברים. הוא פשוט הבין שבלעדיו אי אפשר – וטוב שכך.