תושבים יקרים,

כולנו נחגוג בקרוב את יום העצמאות ה-70 למדינה שלנו. 70 שנה של מסע מתקומה לעצמאות ולפריחה. אלא שכולנו גם מודעים לקיטוב ההולך ומעמיק בחברה הישראלית, לפלגנות האידיאולוגית ולהקצנה בשיח הציבורי.

השנה הייתי שותף למסע לימודי מרתק במסגרת תכנית "אלול", בה נחשפתי להיבטים השונים של היהדות והישראליות. בדרך זו נחשפתי למסורת ישראלית חדשה - "עשרת ימי תודה" ומיד הבנתי שבקהילה פלורליסטית ומכילה כמו שלנו, המהווה לטעמי דוגמה להתנהלות שכל החברה הישראלית צריכה לשאוף אליה, יש מקום לפרויקט הנפלא הזה. 

וכך, ביקשנו בימים שלפני יום העצמאות לעשות מעשה. לחשוב אחרת, שונה, באופן שמשקף נאמנה את היפה והערכי שבנו.

אז מה נעשה? פשוט נאמר בדרכים שונות מילה אחת, שאיננה מובנת מאליה: תודה.

הימים שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה לבין יום העצמאות יצוינו אצלנו סביב הכרת תודה. 

כשם שאנחנו מציינים את 'עשרת ימי תשובה', שהם ימי חשבון נפש בין אדם לעצמו, לזולתו ולאלוהיו, עשרת ימי התודה ביישוב יתמקדו במשמעות של המושג תודה על שזכינו לכונן מדינה בכלל ויישוב כמו שלנו בפרט, ועל היחסים שבינינו, בין איש לרעהו.

במסגרת הפרויקט הכנו לכם הפתעות ופעילויות שונות, ביניהן:

* פרשנו ברחבי הישוב שלטי השראה צבעוניים ולוחות תודה ואנו מבקשים מכם לכתוב על-גבם את התודה האישית שלכם למי שתחפצו ואת הסיבה להוקרת התודה. 

הלוחות יצבעו את המרחב הציבורי שלנו במילות תודה וימלאו את לבנו בהרבה חום, פרגון והערכה. כמובן שגם הילדים, בני הנוער והצעירים מוזמנים להביע את עצמם על-גבי הלוחות ולהודות למורים, למדריכים, לחברים ולכל מי שירצו וקשור לעולמם.

* מי שהסתובב הבוקר בישוב בסידורים של יום שישי נתקל בוודאי בהתרחשות יוצאת דופן: שוטרים התפרשו ברחובות (אל דאגה... מדובר בשחקנים המחופשים לשוטרים) וחילקו דוחות תודה לתושבים החונים כחוק.

* סניף בני עקיבא יארח את הצופים, נוער תל"מ ונוער צור הדסה מכיתה ט'  לפעולת ערב שבת משותפת בנושא: "אין לנו זכות בכלל להתלונן?!" 

* ... ועוד הפתעות ופעילויות צפויות לנו במסגרת פרויקט קהילתי ייחודי זה שימשיך ויעצים את המיוחד בקהילתנו, ויימשך אצלנו אף מעבר לעשרת הימים עד חג השבועות.

מוזמנים ללחוץ כאן לצפיה בסרטון מרגש על מהות הפרויקט ויישומו ברחבי הארץ. 

בהזדמנות זו אני רוצה לומר תודה על הזכות שניתנה לי להוביל את צור הדסה ולהקדיש מזמני למען הפרט והקהילה, במיוחד לנוכח ציון דרך משמעותי ומאתגר בחיי היישוב – הרחבתו במאות משפחות חדשות תוך כדי שמירה על צביונו הקהילתי, הכפרי והפלורליסטי. זכות גדולה ניתנה לי גם ליהנות מתושבים ומשותפים רבים לדרך, המסייעים בעשייה הענפה ורואים כמוני את צור הדסה כבית. 

ועד שנפגש ביום העצמאות, תודה מראש על שיתוף הפעולה בעשרת ימי התודה שנקיים ביישוב.

 

שלומי מגנזי,

יו"ר הוועד

 

/Pulseem/ClientImages/1863///%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%94.png
/Pulseem/ClientImages/1863///img-20180412-wa0012_1523537885801.jpg
/Pulseem/ClientImages/1863///img-20180412-wa0009_1523537886279.jpg
/Pulseem/ClientImages/1863///%D7%AA%D7%95%D7%93%D7%941.png