תושבי צור הדסה היקרים,

חג האביב שבפתח מבשר על תנופת עשייה ופיתוח, שכמוה לא ידענו זמן רב.

תהליכי הבנייה והאכלוס בשכונת הסנסן הם מהמאתגרים ומהמורכבים שידע יישובנו מעודו. 

צור הדסה המונה כ - 1,700 משפחות קולטת לחיקה עוד 1,100 משפחות חדשות. 

הגורמים המעורבים בתהליכים אלה הם רבים וכוללים את משרד הבינוי והשיכון, משרד החינוך, המועצה האזורית, היזמים, הקבלנים ועוד. 

הוועד בראשותי החליט לקחת אחריות – על אף שתחום זה אינו בסמכותו - ולשמש למשפחות החדשות, שאנו מאוד חפצים בהצטרפותם ליישוב, כתובת לכל צורך ועניין, עוד בטרם שלב האכלוס ובוודאי שאחריו. הייתי אף אומר שאנו משמשים עבור המשפחות החדשות חומת מגן מול מכלול הגורמים, כדי לוודא שכל מה שהובטח – יתבצע בפועל ובאופן המקצועי, הטוב והאיכותי ביותר.

כפי שבישר מ"מ ראש המועצה, ניב ויזל, בימים אלו לאחר מאמצים רבים וסגירת הפערים התקציביים בין משרד הבינוי והשיכון למשרד החינוך אושרה בנייתם של 7 גני ילדים מתוך 8 בשכונת הסנסן, ובעקבות כך יחודש מתן אישורי האכלוס בשכונה. זוהי בהחלט בשורה משמחת וחשובה ואין ספק שהמעורבות שלנו בכל התהליך היתה קריטית וחיוניות להצלחתו. יש לזכור כי מעבר לגנים הללו שאושרו אמורים להבנות בשכונה גן נוסף, מעון לגיל הרך, בית ספר יסודי ובית הספר לביא אמור להתרחב בעוד מבנה ל-6 כיתות לימוד. פרק הזמן הינו קצר ומחייב אותנו גם הפעם לעמוד על המשמר ולוודא כי הגנים יהיו מוכנים בזמן וכי שאר מבני החינוך שאמורים להבנות יכנסו גם הם לעבודה.

ובמקביל לעשייה בשכונת הסנסן אנחנו ממשיכים בקצב מוגבר לגעת בכל תחום המשפיע על סביבת חיינו בישוב. אז מסתבר שעשינו לא מעט השנה:

* הטיילת לאורך שדרות הרי יהודה הכוללת שביל אופניים והגברת הבטיחות בדרכים מעל הכל, בקרוב גם הכיכרות בשדרה יקבלו מראה חדש ומרהיב.

*טיפוח הפארק היישובי שכל יום מתחדש בפריחה ובצמחייה מגוונת ועשירה.

*שדרוג מתחם הדואר שכולל הרחבת המבנה וחנייה מוסדרת ונעימה לבאים לקבל שרות.

* שדרוג מכון הסניקה.

*יציאתו הקרובה לדרך של פרויקט אולם הספורט הרב-תכליתי.

*הרחבת פעילויות התרבות והפנאי לכל משפחה.

* הקמת מתחם כושר וספורט לבני הנוער והפעלת מועדון הנוער לרווחת הצעירים בישוב.

* קידום פרויקט הכיכרות בכניסות לישוב בהתחברות לכביש 375.

* אנו לקראת סיום גיבוש תוכנית בטחון חדשה המותאמת לצרכים המשתנים של הישוב, בליווי צמוד ומקצועי של תושבי הישוב המתנדבים בועדת הבטחון. 

בזמן הקרוב נפרסם בהודעה נפרדת את כל הפרטים לגבי תכנית הבטחון החדשה והנרחבת.  

 

כל אלה ועוד, הם ביטוי למאמצים הרבים שמושקעים כדי שכולנו נוכל ליהנות מסביבת חיים עוד יותר גבוהה, נעימה ובטוחה.

 

נכון, יש לומר ביושר כי לא קלה דרכנו ועדיין לא הכל מושלם, כמו בניית הבריכה ומרכז החוגים. לצערי, אין לנו שליטה על פרויקטים אלה, הנתונים להחלטות משפטיות.

עם זאת, הניסיון מלמד שוב-ושוב כי רק אנחנו יכולים לדאוג לעצמנו וכאשר אנו מאוחדים ונחושים, אנו גם מוצאים את הפתרונות  המיטביים למגוון הצרכים היישוביים, במציאות מורכבת.

 

הרשו לי במועד חגיגי זה לצטט מדברי מייקל ג'ורדן, גדול השחקנים בכדורסל:  "יש אנשים שרוצים שזה יקרה, יש שחולמים שזה יקרה, ויש שגורמים לזה לקרות". אנחנו, ביחד, גורמים לזה לקרות.

 

בשמי, בשם חברי הוועד ובשם כל עובדי הוועד המסורים, אני מאחל לכולנו חג פסח שמח ואביב של פריחה אישית, משפחתית וקהילתית.

 

שלכם, שלומי מגנזי

יו"ר הוועד