תושבים יקרים,

ביום רביעי השבוע התקיימה ישיבת ועד,  אליה הצטרפו תושבים שהשמיעו קולם וגילו מעורבות קהילתית בנושא תכנית "הטיילת של צור הדסה – מיתון התנועה". אני מודה לתושבים שהגיעו ומודה על קיום דיון ציבורי ענייני.

אנו ממשיכים בתכנית כמתוכנן ופועלים על-פי המתווה שנקבע, תוך תשומת לב להערות שהתקבלו יחד עם הדרישות הנוספות שביקשנו, לרבות היציאה מהר כתרון באמצעות כיכר והסדרת מפרצי החניה לאוטובוסים לאורך שדרות הרי יהודה.

עם השלמת התכנית והרצתה במשך מספר חודשים, נבחן לעומק האם קיימת פגיעה בשגרת חיינו. במידה ויידרש נגייס את התקציבים לטיפול בליקויים או בשדרוגים הנדרשים, בליווי אנשי המקצוע.

חברי הוועד, עובדיו ואנוכי, נושאים באחריות ציבורית כבדה ופועלים במציאות מורכבת מאוד, שבה, בסופו של דבר, רק אנו דואגים לאינטרסים של כולנו. 

כל שינוי נושא מטבעו חששות, אולם אנו גם מבינים כי עלינו לנוע קדימה בפרויקטים שיש ביכולתנו לקדם או להשפיע.

 

כך, כדוגמה, נפגשנו השבוע גם עם נציגי רשויות התכנון והבנייה במשרד הפנים – מחוז ירושלים, על-מנת למנוע שכביש 375 יהפוך בעתיד לכביש סואן ומרכזי במרכזו של היישוב עם בניית שכונת המקב"ת מצידו השני. 

בפגישה הצגנו חלופות לסלילת נתיב תנועה חיצוני, בחלק הצפוני של צור הדסה העתידית, ונמשיך ונעדכנם בדיונים בנושא.

לסיום, הבהרתי בדיון הציבורי שהתקיים במסגרת ישיבת הוועד ואבהיר גם בהזדמנות זו: אני בעד פלורליזם של דעות ונכון לשמוע כל ביקורת – ובלבד שתוכנה יהיה ענייני ומכובד. 

למילים יש משמעות ברוח הימים האלה והיד הקלה על המקלדת עלולה לפגוע ולהרוס. בעידן הנוכחי, מרגע שהמילים נכתבות הן הופכות מהר מאוד לנחלת קהלים רחבים ונתונות לפרשנויות שונות. חלקן אף פרשנויות מוטעות וחלילה מסוכנות. 

ניהול שיח שאינו מכבד אותנו קודם-כל, אינו תורם במאומה אלא נהפוך הוא: סודק במרקם חיינו המיוחד, שיצרנו וטיפחנו בעבודה קשה ומאומצת.

המלאכה היא רבה וממשיכה כל העת. אנו עם האצבע על הדופק ומטרתנו, כתמיד, לעשות את הטוב ביותר עבורנו. קולכם נשמע, תמיכתכם חשובה וביחד נעשה ונצליח.

שבת שלום.

שלכם, שלומי מגנזי