העיקר הבריאות!

פרויקט "חיים בריא" ביישוב, שאותו יזמנו במהלך חודשי הקיץ, מסתיים עם תום החופש הגדול. הפרויקט נחל הצלחה רבה והבקשות הרבות שהגיעו אלינו מתושבים לבחון את המשך חלק מהפעילויות גם לאורך השנה, מעידות על כך. 

לאור ההצלחה ולבקשת תושבים רבים, יימשכו שיעורי הפילאטיס במסגרת "חיים בריא" עם רונה שגב גם במהלך חודש ספטמבר. השיעורים יתקיימו בימי א' בשעה 18:30 בגן יובל. ללא הרשמה וללא עלות!

רצינו לשתף אתכם בתגובות וברשמים ממגוון הפעילויות, שהתקיימו כזכור ללא עלות או בעלות סמלית בלבד. ראוי לשבח את המדריכות והמדריכים ואת כל מי שעזר לנו להוציא את התכנית אל הפועל. 

אין ספק כי היה זה קיץ בלתי נשכח... אלו שהשתתפו נהנו מאוד, ומי שלא- הפסיד....

וכאן הבמה למקצת המילים החמות שהגיעו אלינו מכן- מדריכות ומשתתפות- תודה לכולכן!:

 

שרון מרקס- קבוצת ריצה לנשים:

 "הדבר החשוב הוא להתעלות, אפילו במעט, על מה שהיית אתמול. מפני שאם יש לרץ למרחקים ארוכים יריב שעליו לנצח, הרי זה הוא עצמו מתמול-שלשום"

הרוקי מורקמי { מתוך הספר "על מה אני מדבר כשאני מדבר על ריצה" }

עוד רגע מסתיים לו הסבב הראשון של קבוצת הרצות של צור הדסה, וכמתנת סיום, פינק אותנו הוועד גם בהשתתפות הרצות במירוץ הנשים של ירושלים !

באמת שלא מכירה הרבה יישובים או יותר נכון לא מכירה בכלל עוד ישוב שמאפשר תכנית כזו לתושבים !

תכנית ספורט ואורח חיים בריא שמטרתה לחזק את צור הדסה כיישוב ירוק, ערכי עם איכות חיים בלתי מתפשרת .

תודה רבה לשלומי מגנזי על יוזמה מבורכת, תודה לענת מתיתיהו על הפקה מקצועית ומסורה.

תודה גדולה לבנות הקבוצה המדהימות: עינת בת חן דלית, ארנה מרים, מיכל רחל ,אלודי, אורטל ולירי.

בכלל לא מובן מאליו להתייצב בכל יום חמישי ב5:30 בבוקר, בצומת הר כתרון, בחום של הקיץ הזה, בתוך חופשת הקיץ של הילדים...ועוד לרוץ !!!! באמת שאין לי מילים !

בנות שהגיעו והתחייבו ועשו דרך נפלאה, חלקן לא רצו מעולם ! והיום רצות בין 5-10 ק"מ בקלות נטולת מאמץ, על כך שוב, כל הכבוד !

יש כאן המון כבישים ולא מעט עליות, אבל אנחנו חיים באחד מהאיזורים היפים בארץ, והאוויר פה- אין שני לו ! ומסתבר שגם האווירה !

צאו לרוץ, זה זמין, זה כאן ועכשיו, זה יותר טוב מכל פסיכולוג, זה מרפא את הנפש ואת הגוף !

ותזכרו שבריצה כמו בחיים: אם קשה לך, סימן שאתה בעליה.

אם אתה בעלייה סימן שאתה בדרך להיות חזק יותר

מילות תודה של המשתתפות:

לשלומי מגנזי שלום.

ברצוני להודות לך על היוזמה הברוכה של הפעילות גופנית שמתרחשת בישוב בשלושת החודשים האחרונים.

אני משתתפת בקבוצת הריצה ושמחה לציין שהאווירה והתוצאות הן מעל למצופה.   בניגוד לפעילות אחרת חשוב לציין שכל הרצות בקבוצה שלנו הן תושבות הישוב.

קודם על יש להוקיר את התחושה הרצינית והממוקדת של בנות הקבוצה. הן חדורות מטרה, כל אחד בקצב וביכולת שלה, ועם כל המגוון הגילאי והשוני ביכולות נוצרה קבוצה נעימה, תומכת ומפרגנת.

שרון המדריכה השכילה להוביל את  הקבוצה שלנו במקצועיות ובנעימות. היא נטעה בקרב הקבוצה רוח מקרבת ומאתגרת כאחת. נזכרת בסיסמא שליוותה בזמנו את פינוי גוש קטיף 'בנחישות וברגישות'. זו דרכה של שרון. בחכמתה ידעה ליצור בקרבנו מחויבות לריצה, לאתגר כל אחת בהתאם ליכולותיה מחד, ולתת את התמיכה המדוייקת והמקדמת מאידך.

תודה לך שרון. You've got me hooked

ומילה אחרונה – בשיחה מתנשפת במהלך אחת הריצות סיפרה לי אחת המשתתפות, כמדומני אישה בשנות ה  40 לחייה שמעולם לא רצה קודם, על השינוי העמוק שהתחולל בעקבות הצטרפותה לקבוצת הריצה שלנו והשתתפותה בפעילות גופנית קבועה. היא נוכחה שהיא יכולה. ואיך היא אמרה 'אפילו משהו במערכת היחסים שלי עם בעלי השתנה'.

אז עם יד העל הלב יוזמה ברוכה.

בתודות לכם שלומי ושרון.  מי ייתן וירבו יוזמות שכאלה בצור הדסה.  ונדע שפע של בריאות וכושר.

ארנה-מרים רון

*************

לשלומי מגנזי וכל אנשי הוועד העוסקים במלאכה, תודה גדולה על היוזמה הברוכה של קיץ ספורטיווי ובריא, אכן הוציאו אותנו בשעות המוקדמות של הבוקר והעניקו לי סיפוק אדיר, כושר וכמובן הכי חשוב בריאות ! תודה וכן ירבו

ד"ר עינת יעקובוביץ

**************************

תודה ענקית על היוזמה ההזדמנות והחוויה שבהחלט העניקו סיפוק אדיר והמון כח ומוטיבציה להמשך ואיפשרו להתחיל את היום בכייף גדול עם חיוך על הפנים.

אורטל שטיינגרט

*********************************************************************************************************************************************************

יעל שבתאי לורברבאום- שיעורי cross training ו- fit back

 

יעל שבתאי לורברבאום. מתעמלת ורקדנית בעבר.  B.ed מכללת וינגייט התמחות בליקויי יציבה. טיפול ושיקום.

20 שנות נסיון בתחום הפיטנס לגווניו. מכשירה מדריכי פיטנס לסטודיו וחדרי כושר מטעם מכללת וינגייט. מאמנת ומטפלת ב בליקויים ובפציעות שלד שריר. 

שמחתי להכיר נשים נפלאות חזקות . מתמידות ולתרום בתחום אליו נולדתי. תודה על ההזדמנות הנפלאה .

 

מילות תודה של המשתתפות:

זכיתי להנות בשלושה חודשי הקיץ החמים משיעורי crosstraining חמים עוד יותר בניצוחה המקצועי של יעל שבתאי. השיעורים היו מגוונים ומדויקים. יעל ידעה לחוש את ההתקדמות של הקבוצה כקבוצה יחד עם הצורך של כל אחת מבנות הקבוצה. הבניה הנכונה של סדר התרגילים, העידוד והתמיכה שהעלתה את המורל, כל אלה נתנו לי תחושת מסוגלות ומוטיבציה גבוהה להמשיך ולא לוותר גם בתרגילים המאתגרים. כיף שהיתה ההזדמנות! מצפה כבר לשיעורים בחודשים הקרירים יותר.

ענבל מרקוביץ'

************

יעל שבתאי האלופה סחפה אותנו בשיעורי עיצוב קצביים ואנרגטיים ששילבו תרגילי כוח, קואורדינציה, יציבות, גמישות ותנועה. יעל הקפידה שנבצע נכון את התרגילים, ליוותה את השיעור בהסברים מקצועיים חשובים, והתאימה אותם לרמת הקבוצה כדי שכולן יפיקו מהם את המיטב. נהנינו מאוד מהשיעורים ומיעל המקסימה שלימדה אותנו בחן, בסבלנות, בנועם רב וכמובן...במקצוענות רבה. על כך מגיעה לה תודה ענקית!

כמו כן תודות לוועד צור הדסה שרואה באורח חיים בריא ערך חשוב ועודד אותנו לצאת מן הבית גם בחודשי הקיץ החמים כדי לשמור על כושר!

שרון

*************

שיעורי fit back היו חוויה נהדרת ומהנה גם לי וגם לתינוק הקטן! בשיעורים עשינו פעילות גופנית מגוונת - אירובי, ריקוד עם מנשאים, פילאטיס וגם יוגה. 

יעל המקסימה עזרה לנו לחזור לכושר והכל תוך הקפדה ושימת דגש לעבודה על השרירים שנחלשו במהלך ההריון והלידה.

שירי

*********************************************************************************************************************************************************

רונה שגב-שיעורי  פילאטיס

בשיעור פילאטיס עבדנו על חיזוק השרירים הגדולים והקטנים, יציבה, גמישות, קורדינציה, נשימה, עבודה על הגוף על המוח ועל הנפש. 

תנועה הכרחית לנו במיוחד בימינו אנו עם אורח חיים יושבני במיוחד. לשמן את המפרקים לחזק את השרירים וכך להפטר מכאבים וליצור איכות חיים. 

בגן יובל, הגן הקסום הזה, השיעור הפך לרגעי הקסם השבועיים שלנו. הרוח ליטפה אותנו, בהתחלה קצת הסתנוורנו מהשמש ואז התענגנו בשקיעה. 

טיפול שבועי לגוף ולנשמה!