תושבים יקרים,

מערך הביטחון החדש בצור הדסה יצא לדרך ועמו שורה של בשורות עבור כל אחת ואחד מאיתנו. בואו גם אנחנו נצא לדרך ונכיר יותר לעומק את המעטפת הביטחונית שלנו.

כוח האדם - בבניית המערך החדש ניתן דגש לכוח עבודה צעיר, חמוש ומיומן, מתוך הבנה כי לכוח ההרתעה תפקיד חשוב בביטחון הישוב. רובם הגדול של השומרים הם סטודנטים,  תושבי צור הדסה ויישובי האזור. התשתית האנושית האיכותית היוותה את הבסיס  לפתרונות הפיזיים והטכנולוגיים המתקדמים, אשר מרכיבים את מערך הביטחון ביישוב.

רכב הסיור - עד היום הסיורים ביישוב היו ברכבי סיור סטנדרטים, שאינם מתאימים לעבודה ברחבי היישוב. החל מכביש הפטרולים וכלה באתרי הבניה, לא היה ניתןבנקודות אסטרטגיות אלו להראות נוכחות מלאה בגלל תנאי השטח. לכן, במערך הביטחון החדש  שודרג רכב הסיור לרכב 4*4 אשר מסוגל להגיע לכל נקודת ציון בישוב בזמן קצר וללא כל בעיה. השילוב של רכב שטח וסייר חמוש, תושב היישוב או האזור, אשר מכירים את שגרת החיים ואת הנפשות הפועלות, נותן מענה למגוון רחב של מקרי שיגרה ואירועי חירום בצורה הטובה ביותר. לא אחת, עזרו הסיירים לכוחות הביטחון באיתור של חשודים ברחובות צור הדסה.

הגנה טכנולוגית – הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום האבטחה ניצבות היום בחזית מערך הביטחון החדש. כך, במרחבים הציבוריים ובשערי הישוב מותקנות מצלמות אשר מתעדות את המתרחש ביישוב 24/7. החל מזמן התקנתן לפני כחודשיים תעדו המצלמות מגוון אירועים, החל מוונדליזם מכוון של בני נוער ותושבים כלפי מתקנים ציבוריים וכלה בתיעוד רכבי שב"חים או גנבים העוברים בשערי היישוב. כוח האבטחה של צוות 3 עובד בשיתוף פעולה מלא מול משטרת ישראל והוועד כדי לתת את המענה הטוב ביותר לכל מקרה.

זאת ועוד: בניידת הסיור מותקנת "מערכת רואה" המקושרת למצלמות הישוב ומאפשרת לסייר לראות בזמן אמת את הצילומים וכן לשחזר אחורה בכל זמן נתון, בטווח של מעל לחודש אחורה, כל צילום מבוקש. המערכת המתקדמת משדרגת את יכולות הסייר והצליחה כבר בחודש האחרון לאתר רכבים חשודים, ונדליסטים ואף אנשים חשודים, בזמן אמת ובדיעבד.

בנוסף מותקנת בניידת מערכת ניטור המבטיחה כי בכל רגע ניתן לדעת היכן רכב הסיור נמצא למען בטחון הסייר וכן לתעד את מהלך נסיעה ואיתור חריגות למען בטיחות הנהיגה ברכב. כך למשל, רכב הסיור אינו יכול לעמוד במקום יותר מחצי שעה ומסייר ברחובות היישוב 24/7.

שערי הישוב - הבדיקות בשערי היישוב תוגברו משמעותית. עם זאת, מכיוון שהיישוב הינו במהותו ישוב הנותן שירותים לתושבי האזור, נכנסים אלפי רכבים בשערי הכניסה בכל יום. המשמעות: בדיקת כל הנכנסים בשערי היישוב מבלי לפגוע בשגרת החיים של התושבים הינה משימה בלתי אפשרית. על כן הוחלט להפחית את כמות הרכבים בשערים הזקוקים לבדיקה על ידי מתן אופציות נוספות למעבר. כך "נולד" רעיון המדבקות וכן התקנת טלפון נוסף לפתיחת המחסום המזרחי. הקלה משמעותית של מספר רכבי התושבים העוברים דרך השומר תאפשר בדיקה מדוקדקת יותר של רכבים.

לסיכומו של דבר, מערך הביטחון החדש ביישוב נמצא בשלב ההרצה ובסה"כ נראה כי הוא נותן מענה טוב  לצורכי היישוב. הוועד ממשיך להיות עם האצבע על הדופק, לבדוק, לפקח וליזום שיפורים נדרשים, עד שהמערך יתבסס וייתן את המענה ההולם.

במסגרת זו שוקד הוועד בימים אלה יחד עם צוות האבטחה על הקמת מוקד עירוני וביטחוני, שישמש את צור הדסה בלבד, כאשר התושב יקבל שרות נגיש, יעיל וחסכוני, ללא עלות ובדרך פשוטה ביותר – באמצעות האפליקציה של צור הדסה. השירות יכלול:

* דיווח על פריצה / וונדליזם / מפגע בזמן אמת ושידור דרך האפליקציה למוקד. כך כל תושב למעשה יסייע בזמן אמת למערך האבטחה היישובי.

* כניסה לשערים באמצעות לחיצה על כפתור ""פתיחת שער" וללא צורך בחיוג דרך האפליקציה –   אופציה הקיימת מכבר.

* לחצן מצוקה - תוספת ייחודית וחשובה לילדים ולאוכלוסייה המבוגרת בישוב.

בהצלחה לכולנו!

********** 

מי שטרם רכש מדבקה מוזמן להגיע למזכירות הישוב עם תעודת זהות בה מעודכנת 
כתובתו בצור הדסה בימים א'-ה' בשבוע הבא בשעות פעילות המזכירות.

לפניכם שוב נהלי הכניסה:

שער מערבי (ורוד) – תתאפשר כניסת תושבים בלבד

מסלול שמאלי- פתיחה באמצעות מדבקות ברקוד (הפרטים על המדבקות למטה) או פתיחה באמצעות חיוג למספר

054-3305945

מסלול ימני- לא בשימוש בשלב זה.

שער מזרחי- תתאפשר כניסת תושבים ואורחים / ספקים

מסלול ימני- לתושבים בלבד - פתיחה באמצעות מדבקות ברקוד (הפרטים על המדבקות למטה) או פתיחה באמצעות חיוג למספר 054-6572178

מסלול שמאלי- כניסת אורחים/ ספקים – יעברו בדיקה ע"י השומר.

פתיחה באמצעות מדבקות ברקוד

בשני השערים מותקנת מעתה מערכת חדשה המזהה ברקוד יעודי. את המדבקה מדביקים על השמשה הקדמית של הרכב מעל מושב הנוסע (לא מעל הנהג). בכניסות לישוב, במסלול המיועד בכל שער, המערכת תזהה את הברקוד והשער ייפתח אוטומטית.

את המדבקות יכולים לרכוש תושבי צור הדסה בלבד. עלות המדבקה 20 ₪.

 

אורחים וספקים ייכנסו לישוב דרך השער המזרחי בלבד בנתיב השמאלי (הצמוד לעמדת השומר) ויעברו ביקורת של השומר.

יש לזכור כי אנו בתקופת הרצה וייתכנו תקלות ואי בהירויות. בכל שאלה ניתן לפנות למזכירות